Skontaktuj się: +48 531 999 531

Kuchnie

Zestawienie materiałów stosowanych w naszych kuchniach:

FRONTY KUCHENNE

1) Fronty wykonane z lakierowanego MDF, dobór kolorystyki odbywa się na podstawie wzornika RAL. Zaletą zastosowania takich frontów jest przede wszystkim precyzyjny dobór koloru oraz możliwość wykonania uchwytów wewnętrznych frezowanych, które w przypadku pozostałych frontów nie są możliwe ( chyba że zastosujemy uchwyt aluminiowy wpuszczany w płytę meblową)

2) Fronty akrylowe, dostępne w ograniczonej kolorystyce wg osobnego wzornika. Najważniejszą cechą tego rodzaju frontów jest ich szczególna odporność na uszkodzenia, które w razie potrzeby można usunąć przez polerowanie powierzchni ( grubość pokrywającego front akrylu to około 0,8-1mm)

3) Fronty foliowane. jest to rodzaj frontów wykonanych z jednostronnie laminowanej płyty MDF pokrytej ozdobną folią w toku procesu termicznego.

4) Fronty wykonane z płyty meblowej (Melaminowej) w tym przypadku mamy do czynienia z trójwarstwową płytą pokrytą ozdobnym dekorem wg wzorników PFLEIDERER, KRONOPOL, EGGER, KRONOSPAN. Zaletą tego rodzaju frontów jest przede wszystkim niska cena, a biorąc pod uwagę staranność z jaką zostały zaprojektowane niektóre z dekorów jest to bardzo ciekawa alternatywa.

 

 

cdn….

 

 

 

kuchnia-1Zapasy – miejsce, w którym przechowujemy środki żywności takie jak chleb, płatki śniadaniowe, produkty chłodzone w lodówce i zamrażarce

kuchnia-2Przechowywanie – miejsce na środki codziennego użytku, czyli zastawa, sztućce, pojemniki na żywność, krajalnica

kuchnia-3

Zmywanie – zlew, koszt na śmieci, środki czystości

.

Przykuchnia-4gotowywanie – obszar prac kuchennych, miejsce na różne naczynia na przykład miski, sztućce robocze, deski do krojenia, roboty kuchenne, jak również na środki spożywcze na przykład olej, ocet

kuchnia-5Gotowanie/pieczenie – garnki, patelnie, przykrywki, formy do pieczenia itp

 

Kuchnia wzdłuż jednej ściany

kuchnia-6

W najprostszych kuchniach możesz znaleźć ustawienie wszystkich mebli i sprzętów wzdłuż jednej ściany. Praktyczne rozwiązanie jeśli masz długą i wąską kuchnie. Jest ono jednak najmniej funkcjonalne. Jeżeli musisz mieć w ten sposób ułożyć kuchnie dopilnuj aby zlew był na środku, a lodówka i piekarnik na dwóch różnych końcach. Upewnij się również, czy będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca roboczego pomiędzy urządzeniami – lodówką, a zlewem i zlewem, a piekarnikiem – zdecydowanie ułatwi to prace domowemu kucharzowi. Poważnym i w gruncie rzeczy powszechnym błędem jest zostawianie sobie małej ilości miejsca, przy którym tak naprawdę nie można za wiele zrobić. Układ jednorzędowy na pewno nie sprzyja spotkaniom rodzinnym w kuchni , chyba że mamy miejsce na postawienie stołu i krzeseł.

Kuchnia dwurzędowa

kuchnia-7

Tak zagospodarowane pomieszczenia można spotkać w apartamentach i mniejszych domach, meble są tutaj ustawione na dwóch przeciwległych ścianach. Taki plan jest z pewnością efektywny jeżeli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni, jednak należy pamiętać, że ciężko jest pracować, ponieważ ruch generowany jest przez środek, tam gdzie próbujesz przyrządzić jedzenie. Jeżeli bierzemy pod uwagę łatwość przyrządzania posiłków to takie rozwiązanie jest wygodniejsze w porównaniu z kuchnią wzdłuż jednej ściany, jednak nie pozostawia miejsca dla rodziny czy znajomych. Typowa kuchnia dwurzędowa jest wąska ze ścianami po obu stronach. W takim układzie najlepiej ustawić zlew i lodówkę na jednej stronie, a piekarnik na drugiej.

Kuchnia w kształcie litery L

kuchnia-8

Aranżując kuchnie w kształcie litery L zyskujesz sporo przestrzeni, a Twoja praca będzie o wiele łatwiejsza, niż w przypadku dwóch poprzednich układów. Lodówkę i zlew umieść na dłuższej ścianie, a piekarnik na krótszej, pamiętając o zostawieniu miejsca miedzy każdym z tych urządzeń. Będzie to Twój obszar roboczy, dzięki któremu zyskasz wygodę. Jeżeli kuchnia o takim kształcie jest otwarta na pokój, można pomyśleć o dodaniu barku ze stołkami, jest to świetne rozwiązanie, a rodzina i przyjaciele, dzięki temu będą mogli towarzyszyć tobie podczas przyrządzania posiłków.

Kuchnia w kształcie litery U

kuchnia-9

Taki plan rozmieszczenia mebli i urządzeń wymaga sporo miejsca – przynajmniej 2,4 na 2,4 m. Przy takim układzie maksymalizujesz ilość dostępnego miejsca na przechowywanie produktów. Umieszczając miejsce robocze na ścianie prostopadłej do dwóch pozostałych możemy dodać dodatkowo barek. Będzie to rewelacyjne rozwiązanie, szczególnie jeśli ta część kuchni jest otwarta na pokój. Jak powinno wyglądać rozmieszczenie urządzeń? Zlew i piekarnik powinny być na ścianach przeciwległych, a lodówka na jednej z tych ścian – raczej tam gdzie zlewozmywak.

Kuchnia w kształcie litery G

kuchnia-10

Jest to układ zarezerwowany dla większych pomieszczeń. Oferuje dużo możliwości zagospodarowania miejsca.. Zlewozmywak powinien być umieszczony na długiej ścianie, piekarnik vis a vis na równoległej krótszej, a lodówka na ścianie krótkiej vis a vis, której powinna znajdować się strefa robocza.

Kuchnia z wyspą

kuchnia-11

Wyspy są doskonałymi dodatkami, niezależnie od tego czy jest to kuchnia nowoczesna czy rustykalna. Wymagają jednak wystarczającej ilości miejsca, dlatego nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Wyspa może być dodana do każdego z powyższych układów i może w duży sposób ułatwić Tobie codzienne zmagania kuchenne. Szczególnie jeżeli kuchnia jest duża a zlew lub piekarnik umieścimy na wyspie, tak aby mieć wystarczający obszar roboczy i resztę urządzeń pod ręką. Może również być miejscem tylko roboczym, na którym przygotowujemy posiłki. Żeby wyspa dobrze funkcjonowała powinna mieć po metrze wolnego miejsca z każdej strony. Jeżeli nie masz w kuchni wystarczająco dużo miejsca, aby to uwzględnić, być może rozwiązaniem będzie mobilna wyspa – taka którą da się przestawić. Wyspy są świetnymi dodatkami na dodatkowe urządzenia lub na dodanie miejsca na spożywanie posiłków.

Wszystkie powyższe opisy i rysunki przedstawiają układy kuchni zaprojektowane dla osób praworęcznych (zgodnie ze wskazówkami zegara), dla osób leworęcznych ustawienie powinno być odwrotne.

kuchnie 1 kuchnie

Napisz do nas!